Original article

Dostali do situácí, kdy potřebujete peníze ihned do niekoľkých hodín[1] a na vybavovaní nemáte celé dni? Prinášame pomoc v podobe zoznamu ověřených spoločností, které vám pošlou peníze obratem. 

O väčšinu půjček můžete požiadat online a po odoslaní žiadosti vám peníze pristanou na účte už do niekoľkých hodín. 

Na co potřebujete půjčku? 

Podle toho se rozhodnite, či je pro vás lepšia krátkodobá půjčka v menší výšce na několik dní nebo dlhodobejšia na pokrytí väčších výdavkov.

V bankách je při spotřebných úvěroch minimálna doba splatnosti 12 měsíců, preto na pokrytí krátkodobého výpadku financií budete musiet oslovit nebankové spoločnosti. Menší sumy si viete půjčit se splatnostou do 30 dní. Krátkodobé půjčky jsou bezúčelové. To znamená, že financí, které vám budou poskytnuté můžete použit na Cokoli, na co jejich práve potřebujete. Najčastejší využívajou Lidí tento typ půjčky před výplatou, když im chýba pár desiatok eur. Vybavení takejto půjčky býva obyčejně velmi rýchle, u některých spoločností ji můžete dostat i do pätnástich minút. 

na krátkodobé vykrytí výpadku financií postačí i půjčka do 30 dní

Dlhodobá půjčka se splatnostou od 6 měsícov se hodí na pokrytí väčších výdavků, napríklad nevyhnutné opravy. Maximálna splatnost těchto úvěrů je 8 roků. Při dlhodobých půjčkách počítajte s  tím, že získání nebude otázkou niekoľkých minút, stále však takovouto půjčku můžete získat ještě v ten istý den, když žiadate svoju ban ce, v které už máte otvorený bežný účet[2].

Keďže jde o větší sumu peňazí a banka[3] si vás nemá jak overit přes iný finančný produkt[4], je potřebné zdokladovat příjem, případně predložit výpisy z bankových účtů, daňové priznania. Když máte dokumenty pripravené, banka nemá problém uvoľnit prostriedky do niekoľkých hodín. 

oprava domácnosti

Na rýchlu opravu poruchy v domácnosti jsou lepší dlhodobejší úvěry.

Pozor při výbere půjčky, aby ste se neprepočítali

Lepší podmínky mají úvěry, které poskytujou banky, avš když, jak je už vyšší spomenuté, nevyhnete se podrobnejšiemu preverovaniu vaší bonity a v konečnem dôsledku je možné, že úvěr nedostanete. Když ste už v minulosti mali problém se splácaním, neostáva vám iná možnost než požiadat o půjčku nebankovou spoločnost. Pro banky je záznam v registri dlžníkov[5] neprípustný. 

Nepôžičiavajte si víc než potřebujete. I když jde o bezúčelový úvěr a peníze by se vám hodili i na iné veci, financujte úvěrem jen to, co je nevyhnutné. 

Podle vášho příjmu viete sami najlepší posúdit, kolik ste schopný měsíčne zaplatit. Nastavte si splátky t když, aby ste o měsíc nemuseli žiadat o ďalšiu půjčku kvôli tomu, že máte problémy splácat. Jak při bankách, tak i při nebankových společnostech je důležité, aby ste si porovnali všechny ponuky, které se zdají být vyhovujúce. Neoplatí se též zbytočne si predlžovat dobu splatnosti, pretože i když je splátka nižší, v skutočnosti zaplatíte víc. 

Ukážeme si to na príklade z kalkulačky mBank[6]

Do kalkulačky na stránce mBank jsme si vložili príklad půjčky: 2000 eur, na 12 měsícov. Výška splátky vyšla 176 eur a celková zaplatená suma po 12 měsícoch bude 2 109 eur. 

mPůjčka na 12 měsíců kalkulačka

Těch istěch 2 000 eur si chceme půjčit na 24 měsícov. Zmenili jsme iba dobu splatnosti. Výška měsíční splátky nám klesla na 92 eur, no všimnite si celkovou zaplatenou sumu po 24 měsícoch, která je 2 213 eur, Tedy o 104 eur vyššia než při poloviční dobe splatnosti. Při vyšších sumách jsou, samozrejme, rozdiely vyšší.

mPůjčka na 24 měsíců kalkulačka

RPMN půjčkomat

Nebanková spoločnost uvádí hodnoty RPMN při prepočte v kalkulačce.

Nezameriavajte se jen na úroky, porovnajte si RPMN[7], co je ročná percentuálna miera nákladů, pretože tá vám napo umí, kolik za úvěr reálne zaplatíte. Zahŕňa úroky, ale i ostatné poplatky, které jsou s úvěrem spojené, jak napríklad poplatok[8] za vybavení úvěru, poplatok za spracovane. Každá seriózna spoločnost uvádí hodnoty RPMN minimálne při prepočítavaní v online kalkulačce. 

Když se objaví problém neočakávane a hľadáte rýchle rieše ne, nekonajte unáhlene. V strese se můžete popálit a doplatit na to. Hlavně Lidí, kteří mali v minulosti problém se splácaním[9] a banka jejich odmieta, akceptujou ponuky od kohokoľvek, kdo je ochotný im půjčit.

Při výbere půjčky se zamerajte na spoločnosti, které už mají vytvorené nejaké meno. Neberte si úvěry od neznámych spoločností. To, že potřebujete půjčku ihned a beriete si ji od spoločnosti, které jméno často rezonuje v televízií neznamená, že si nemáte dat pozor na to, co podpisujete. Dôkladne si prečítajte smlouvu, aby ste vedeli do čoho idete. Když patríte mezi Lidi, co se ve finančných veciach velmi neorientujou, nechajte si poradit. Či už od vašich priateľů, od nejakého právnika nebo finančného poradcu. Nedřív vám to může ušetrit veliké peníze.

Zvážte i možnost poistenia úvěru, co vám nedřív též může pomôct, když se dostanete do nepříjemní situácí, kdy nebude schopný půjčku splácat. V žiadnem případě neriještě neschopnost splácania úvěru Dalším úvěrom[10]. Můžete se dostat do situácí, kdy budete mít na krku desat úvěrů a nebudete vediet nájst žádné východisko. Při strate zamestnania nebo iní situácií, vlivem které stratíte trvalý příjem kontaktujte poskytovatele úvěru a dohodnite se, jak budete Dále postupovat.

Kde dostanete půjčku ihned?

Nebankovky jsou ve všeobecnosti známe miernejším prístupem k overovaniu bonity klientů, co si kompenzujou vyššími úrokmi a poplatkami. Výhodou je, že peníze máte k dispozícii do niekoľkých hodín od požiadania. K peniazem se dostanete rychle i v bankách, hlavně když požiadate svoju aktuálnu ban ce, v které už máte iné finančné produkty. 

Bezúčelový úvěr z banky

Slovenská sporiteľňa - logoSlovenská sporiteľňa[11]

 • do výšky 6000 eur online pro každého
 • do výšky 20 000 eur pro klientů Slovenskí sporiteľne přes internetové bankovníctvo
 • do výšky 30 000 eur na pobočke
 • splatnost 12 až 96 měsícov

Půjčku online si můžete zařídit až do výšky 6000 eur. Po predložení potřebných dokumentů můžete mít peníze na účte už do niekoľkých hodín. Když ste klientům Slovenskí sporiteľne, přes internet banking můžete požiadat až o 20 000 eur. Slovenská sporiteľňa nabízí spracovaní bez poplatků, bez ručitele, dokladovania. K úvěru si můžete vybrat možnost poistenia, bez poplatků můžete půjčku kedykoľvek splatit. Tuto možnost môžu využít osoby ve veku od 18 do 61 roků. 

mBank[12]

image

 • výška úvěru od 350 eur do 24 000 eur pro aktuálnych klientů přes internet banking
 • doba splatnosti od 12 až 96 měsícov
 • malá půjčka mPůjčka Plus od 350 eur do 1 500 eur se splatnostou 12 měsícov

Možnost půjčky ihned bez zbytočných vybavovačiek nabízí i banka mBank. Jak prvá prišla s půjčkou s 0% úrokem pro Lidi, kteří ještě v mBank nemali žiadnu půjčce. Platíte jen poplatok 2% za poskytnutí půjčky. 

Když potřebujete vyšší sumu a ste zákazníkem mBank, stačí o půjčku požiadat ve vašem internetovem bankovníctve. Po potvrdení zmluvy budou na vašem účte peníze za pár minút. Pro neklientů je potřebná návšteva pobočky. Pri sume vyšší jak 10 000 eur budete potřebovat podpis vášho manžela, resp. manželky.

poštová bankaPoštová banka[13]

 • výška úvěru od 300 až do 30 000 eur
 • doba splatnosti 12 až 96 měsícov 

Půjčku ihned a na Cokoli nabízí i Poštová banka. Dobrá půjčka je určená osobám ve veku od 18 do 69 roků s trvalým pobytem na Slovensku a stálym pravidelným příjmem. Když ste klientům Poštoví banky a ste zamestnaní, k vybaveniu půjčky vám stačí průkaz totožnosti. Nepotřebujete spolužadatele, ani založení nemovitosti. Pokud se dostanete do krízoví situácí, je tu možnost odkladu splátok až 6 měsíců. Poštová banka zároveň nabízí i možnost poistenia úvěru.

Úver vybavíte na kterékoli pobočce, když ne ste v omeškaní s jinými úvěrmi, viete bez problémů zdokladovat svoj příjem, peníze vám Poštová banka pošle na účet do niekoľkých hodín od podpisu žiadosti.

ČSOB[14]

 • úvěr od 600 eur do výšky 25 000 eur
 • doba splatnosti 12 až 96 měsícov

O úvěr můžete požiadat na pobočce, když ne ste klientům ČSOB nebo vo svojem online bankovníctve, kde si nadefinujete parametre úvěru a banka vám peníze pošle obratem na účet. Při podpísaní žiadosti na pobočce si počkáte dlhší, no banky obyčejně schvaľujou úvěry a uvoľňujou prostriedky do druhého dne.

V případě aktívneho používania bežného účtu (příjem aspoň 400 eur, 3 pravidelné platby, 5 platieb debetnou nebo kreditnou kartou) můžete získat výhodu zníženia úrokoví sazby o 1%.  ČSOB nabízí tento spotřebný úvěr[15] bez poplatků za spracovaní a možnost mimoriadní splátky nebo okamžité splacení kedykoľvek, pokud si to bude klient žiadat. 

Tatra Banka - logo, recenzia, skúsenosťTatra banka[16]

 • úvěr ve výšce od 500 do 30 000 eur
 • doba splatnosti od 12 až do 96 měsícov
 • úroková sadzba[17] se pohybuje približne od 5,9 percenta ročne

Poplatok za poskytnutí úvěru je ve výšce 2% z výšky poskytnutého úvěru. Při tomto úvěre nepotřebujete žádného spoludlžníka ani ručitele. Pokud si vezmete od Tatra banky tento úvěr, nabízí vám možnost ziskat kreditnou kartu bez poplatků za kartu až na 12 měsíců. Klienti Tatra banky môžu o úvěr požiadat přes internet banking nebo aplikáciu a díky predschválenému limitu mají peníze na účte do niekoľkých minút. Když ne ste klient, o půjčku můžete požiadat přes Dialog call centrum nebo přímo na pobočce. 

Nebanková půjčka

PůjčkomatPůjčkomat[18]

 • půjčka ve výšce od 50 € do 500 €
 • doba splatnosti od 7 do 31 dní

Půjčkomat poskytuje možnost jednoduchého a rýchleho vybavenia půjčky přes internet. Při vybavovaní jen vyplníte formulár, ďalšou podmínkou je, že musíte být starší jak 18 roků a musíte být občanem Slovenskí republiky. Nemůžete být v omeškaní splácania úvěrov v jiných bankách nebo nebankoviek. 

Výhodou online půjčky je, že ji na účte můžete mít do hodiny. Akonáhle zvolíte sumu půjčky, vyplníte všechny potřebné informácie[19], spoločnost vaši půjčku schváli a prevedí peníze na váš účet. Důležité je, aby ste mali stály příjem. To však neznamená, že musí být velmi velký. O půjčku si môžu žiadat študenti i seniori, mamičky na materskí dovolence nebo Lidí, kteří jsou na invalidnem důchodce.

Silverside recenziaSilverside[20]

 • výška úvěru od 500 eur do 5 000 eur
 • doba splatnosti od 12 do 60 měsícov

Spoločnost Silverside patrí mezi novší nebankovky, které vám poskytnou úvěr na počkane. Na začiatok je potřebné vyplnit formulár[21]. Po jeho vyplnení vás bude nebankovka kontaktovat. Na pobočku prinesítě všechny potřebné doklady a peníze můžete mít na účte do niekoľkých hodín. Při vybavovaní úvěru budete potřebovat dva průkazy totožnosti a zároveň doklad o výšce vášho příjmu. Postačí vám i výpis z účtu.

Při vybavovaní úvěru je potřebné, aby ste mali od 18 do 75 roků, trvalý pravidelný příjem a trvalý pobyt na území Slovenskí republiky.

Pozickahned.sk[22]

 • půjčka od 50 eur do výšky 7 000 eur
 • doba splatnosti do 42 měsícov

O peníze můžete požiadat online vyplnením formuláru[23]. Po predložení dokladu o příjme jsou vaše za naozaj krátku dobu. 

Profi CreditPROFI CREDIT[24]

 • půjčka od 300 eur do 6 000 eur
 • doba splatnosti 12 až 60 měsícov

O půjčku od Proficredit stačí požiadat přes online formulár. Následne si telefonicky spoločnost overí vaše údaje, stretnete se se zástupcem a do 24 hodín máte peníze na účte.

Toppozicka.sk[25]

 • půjčka ve výšce od 35 eur do 6 500 eur
 • délka splácania od 7 dní do 42 měsíců (půjčka do 500 eur má splatnost 30 dní)

O půjčku môžu požiadat študenti, důchodcovia, invalidní důchodcovia i mamičky na materskí dovolence. Stačí vyplniť[26] online formulár[27]. Když dodáte potřebné podklady rychle, půjčku můžete mít na účte už do 24 hodín. 

Do24hodin.sk[28]

 • do výšky 6 000 eur
 • vhodná i pre nezamestnaných, mamičky na materskí dovolence a Lidi na důchodku

Do24hodin.sk je podobná nebankovka jak dve predošlé menované. O půjčku požiadate přes online formulár[29]. Zaručuje rýchle schválení vaší půjčky a následné pripísaní požičaných peňazí na váš účet do 24 hodín. Podobne jak při jiných jde jen o to, vybrat si výšku půjčku a výšku měsíční splátky a vyplnit krátky formulár. Jedinou podmínkou je predložení dokumentu o vašem příjme, či už je to plat, materská dovolenka nebo důchodok.

Záver

K peniazem se dokážete dostat rychle přes banky i nebankovky. Když máte stabilný příjem a nemali ste problém se splácaním úvěrů, určite doporučujeme obrátit se na bance. Hlavně v tí svojí, kde už máte bežný účet nebo iné finančné produkty viete mít peníze k dispozícii obratem. V opačnem případě vám ostáva jen žádost o půjčku v nebankových společnostech.

Vaše hodnotenie

References

 1. ^ peníze ihned do niekoľkých hodín (www.pozicka.sr)
 2. ^ Glossary: Bežný účet (www.pozicka.sr)
 3. ^ Glossary: Banka (www.pozicka.sr)
 4. ^ Glossary: Produkt (www.pozicka.sr)
 5. ^ záznam v registri dlžníkov (www.pozicka.sr)
 6. ^ kalkulačky mBank (www.mbank.sk)
 7. ^ RPMN (www.pozicka.sr)
 8. ^ Glossary: Poplatok (www.pozicka.sr)
 9. ^ Lidí, kteří mali v minulosti problém se splácaním (www.pozicka.sr)
 10. ^ neschopnost splácania úvěru Dalším úvěrom (www.do24hodin.sk)
 11. ^ Slovenská sporiteľňa (www.pozicka.sr)
 12. ^ mBank (www.pozicka.sr)
 13. ^ Poštová banka (www.pozicka.sr)
 14. ^ ČSOB (www.csob.sk)
 15. ^ Glossary: Spotřebný úvěr (www.pozicka.sr)
 16. ^ Tatra banka (www.tatrabanka.sk)
 17. ^ Glossary: Úroková sadzba (www.pozicka.sr)
 18. ^ Půjčkomat (www.pozicka.sr)
 19. ^ vyplníte všechny potřebné informácie (www.pozicka.sr)
 20. ^ Silverside (www.pozicka.sr)
 21. ^ vyplnit formulár (www.pozicka.sr)
 22. ^ Pozickahned.sk (www.pozicka.sr)
 23. ^ požiadat online vyplnením formuláru (www.pozicka.sr)
 24. ^ PROFI CREDIT (www.proficredit.sk)
 25. ^ Toppozicka.sk (www.pozicka.sr)
 26. ^ vyplniť (www.pozicka.sr)
 27. ^ online formulár (www.pozicka.sr)
 28. ^ Do24hodin.sk (www.do24hodin.sk)
 29. ^ online formulár (www.do24hodin.sk)

Bing: ihned pozicat peníze (source)

Přihlásit

Zaregistrujte se

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.